Jäta sisu vahele
Sibulad ja mugulad

Roheliseõieline aedtulp

Tulipa Viridiflora -rühm

Vihrearaitatulppaani Tulipa Viridiflora -ryhmä

Viridiflora tulbid kuuluvad aedtulpide rühma. Roheliseõielised ehk Viridiflora rühma aedtulbi õitel on keskel rohelised triibud. Aedtulbid õitsevad hiliskevadel ja on üsna madal sort.

Kastmine:

Keskmine

Valgus:

Päikseline

Kõrgus:

35-45 cm

Värvid:

Punane Oranž Tumelilla Roosa Sinine Helesinine Lilla Laimiroheline Valge Kollane Rohelised lehed

Õitsemine:

Kevad

Vihrearaitatulppaani Tulipa Viridiflora -ryhmä

Nagu aedtulp, on roheliseõielised tulbid suurte õite ja laiade lehtedega mitmeaastased sibultaimed. Sortidest on populaarseim valge-roheline ‘Spring Green’, mille kõrgus on umbes 45cm. Sordi hulka kuuluvad näiteks pildil olev roosakasroheline ‘Groenland’, punakasroheline ‘Hollywood Star’, kollakasroheline ‘Yellow Spring Green’ ja lillaroheline ‘Violet Bird’.

Aedtulbid eelistavad valgusküllases ja sooja kasvukohta. Muld peab olema toitaineterikas, kohev ja hästi vett läbilaskev, et sibulad ei mädaneks liiga niiskes pinnases. Aluspinnast saab parandada Aiamulla, Aialubja ja Sibullilleväetisega ning pinnase kuivendamisega nt Potikruusaga. Roheliseõielised tulbid istutatakse augustis-oktoobris ca 10 cm sügavusele, mahemaaga ca 10 cm.

Kevadel kasvupinnas lubjatakse Aialubjaga ja kui taimevõrsed maast tõusevad, väetatakse Sibullilleväetisega.

Pärast õitsemist lõigatakse seemnekaunad ära, kuid lehtedel lastakse rahus närbuda, kuna toitained ladestuvad sibulasse lehtede kaudu.

Otsi