Jäta sisu vahele

Viis põhjust, miks on hea istutada sügisel

Järgmisel suvel õitseb aed, kui istutada mitmeaastaste taimede, puud ja põõsad sügisel. Sügisel istutatud taimed saavad kevadel hea kasvuhoo, kui vastupidiselt kevadel istutatud põllukultuurid ei kasva kuni järgmise aasta lõpuni.

Siin on viis põhjust, miks sügis on parim istutusaeg:

  1. Sügisel on muld niiske ja kohev – vähem kastmist ja kaevamine on kergem.
  2. Kevadel võib kergesti unustada suvelõpu kaunid õitsejad ja pruunid värvid – sügisel on parem näha, millised taimed hoiavad pikka aega värvumist.
  3. Isegi kui sügisel ei istuta uusi taimi, on uue lillepeenra põhjatööde tegemine mõistlik just siis. Kui maapind kevadel sulab, leiad uutele taimedele kohe istutuskoha.
  4. Sügisel istutatud puude ja põõsaste alla võib istutada lillesibulaid. See tagab mitmeaastase õitsemise enne lehtede puhkemist.
  5. Marjapõõsaid on hea sügisel istutada. Põõsas läheb kevadel tugevasti kasvama ja saak saab kiiremini valmis, võib-olla juba järgmisel suvel.

Istutamiseks sobiv muld on Aiamuld.  Puude ja põõsaste istutamisel kasuta Erimulda Puudele ja Põõsatele, mis soodustab juurdumist. Sügisväetis PLUS+ väetist anna kõikidele taimedele augustis ja sibullillede istutamisel lisa istutusauku Sibullillede Toiteainet, mis aitab kaasa kevadisele jõudsale kasvule.

Kekkilä Puun istuttaminen

Sügisese aia parimad tooted

Otsi