Jäta sisu vahele
Toataimed

Ruskus-diskiidia

Dischidia ruscifolia

Ruskus-diskiidia on kergesti hooldatav ja vastupidav roheline taim. See on oma olemuselt sukulent, kuid kasvab epifüüdina või kattetaimena. Rohelise taime ingliskeelne nimetus Million hearts kirjeldab seda peenikest ripptaime hästi - südamekujulisi lehti on palju.

Kastmine:

Keskmine

Valgus:

Poolvarjus

Kõrgus:

30-60 cm cm

Värvid:

Valge Rohelised lehed

Õitsemine:

Suvi, Kevad

Soovitame neid tooteid koos taimega:

Dischidia ruscifolia on pärit Filipiinidelt, kus ta kasvab kattetaimena troopilistes metsades, puuoksadel ja -harudel. Epifüüdina on ta harjunud vähese substraadiga, seega ei vaja ta suurt potti ja mullaruumi. Kattetaimena on Dischidia ruscifolia ka põuakindel, ehkki naudib suhteliselt ühtlast niiskust ja pritsimist.

Istuta taim Kekkilä Roheliste Taimede mulda, mida saad õhulisemaks muuta näiteks Potikruusa või Orhideemulla abil. Kasvukohaks sobib hajutatud valgusega hele kasvukoht, kuid ära aseta  taime lõunapoolsele aknale otsese päikesevalguse kätte.

Pikad võrsed langevad allapoole, nii on taim suurepärane alternatiiv amplitesse ja lillepostamentidele. Lehed on nahkjad, mahlakad ja kasvavad võrsetena paarikaupa. Dischidia ruscifolia võib rõõmustada ka õitsemisega. Õied on väikesed, valged ja püsivad kaua.

Kasta ruskus-diskiidiat umbes kord nädalas, nii et muld on üleni niiske. Kastmis kordade vahel peaks muld veidi kuivama, st muld ei tohi olla kogu aeg märg.

Dischidia ruscifolia naudib veega pihustamist. Ta ei vaja toitvat kasvupinnast ega rikkalikku väetamist, kuid kasvuperioodil võib anda Kekkilä Looduslikku Taimeväetist kevadest sügiseni 1 kord kuus.

 

Otsi