Roheliste taimede istutamine ja mulla vahetamine

Õige muld mängib taimede kasvatamisel olulist rolli. Kui toataimed koju tuuakse, istutatakse nad uude, taime jaoks sobilikku mulda ja suuremasse potti. Nii uued kui ka vanad rohelised taimed saavad mullast uut jõudu ja kasvavad lopsakaks. Mulda on taimele vaja, sest see on tema jaoks vee ja toitainete vaheladu. Muld peab olema ka kohev ja õhurikas.

Istutage taim koheselt uude mulda

Uus toataim tuleks istutada võimalikult kiiresti uude sobivasse mulda ja suuremasse potti. Istutada võib igal ajal, ilma et peaksite traditsioonilist ümberistutamise aega kevadeni ootama.

Rohelisi taimi müüakse tavaliselt nende kasvupottides, milles kasutatakse kergeid substraate, mis ei sobi taime kodus kasvatamiseks, kuid aga sobivad kasvuhooneoludeks. Uues mullas saavad taimed juurduvad ja hakkavad lopsakalt kasvama.
Mulla asendamine vahetult enne kasvuperioodi algust toimib kõige paremini ka vanade toalilledega, kuna juurte kasvades muld tiheneb ja seda jääb vähemaks.

Millal on aeg toalilled uude mulda istutada?

Kevad on parim aeg kodus olevate toataimede ümberistutamiseks. Mulla vahetamine vahetult enne kasvuaja algust mõjub taimedele kõige kasulikumalt. Taimed saavad mullast uut kasvujõudu ja toovad ühtlasi kevade tuppa. Muld vahetatakse välja taimede puhkeaja lõpus alates veebruari lõpust või märtsi algusest või hiljem. Aeglaselt kasvavate taimede mulda võib vahetada iga kahe või kolme aasta järel.

Kiiresti kasvavad taimed vajavad igal aastal suuremat potti. Samuti vajavad iga-aastast mullavahetust väikestes pottides kasvavad taimed. Suurem pott tuleb võtta siis, kui vana on juurtega täitunud.

Suuremad taimed võivad samas mullas olla mitu aastat ja need võib juba aegsasti suuremasse potti istutada. Uuendage siiski igal kevadel kergesti eemaldatavat pinnamulda.

Hea nipp

Roheliste taimede istutamine ja mulla vahetamine

  • Valige taimele sobiv muld, et tagada parim võimalik kasvuspurt.

  • Tehke uue poti põhja Potikruusast drenaaž. Katke põhjas olev auk paberitükiga. Alt kastetavate pottide puhul ei ole kuivenduskihti vaja.

  • Puistake poti põhja taimele sobivat mulda. Jätke kastmisvaru, nii et mulla pind asetseks potiservast pisut allpool.

  • Võtke taim vanast potist välja. Raputage vana muld küljest ja paljastage ettevaatlikult juurestik.

  • Asetage taim uude potti. Lisage juurepalli ümber mulda. Tihendage mulda kergelt sõrmedega vajutades. Lisage veel veidi mulda.

  • Kastke nii, et muld oleks läbinisti niiske. Nii tiheneb see veelgi paremini juurte ümber, täites ka kõige väiksemad õõnsused.

Milline muld valida?

Õitsvatele rohelistele taimedele Lillemuld.

Alt kastetavatele pottidele ja suurtele rohetaimedele Roheliste Taimede mulda.

Kaktustele ja sukulentidele Kaktuse- ja Sukulendimuld.

Orhideedele ja muudele käpalistele Orhideemuld.

Kuidas roheliste taimede eest hoolitseda?

Tänu Lillemulla ja Roheliste Taimede mulla koostisele on mulla vahetamine ja roheliste taimede eest hoolitsemine senisest puhtam ja nende kastmine lihtsam. Kastmisvesi imendub kiiresti mulda, tänu millele on võimalik ühekorraga ohtramalt kasta.

Kastmiste vahel on soovitatav lasta mullal kergelt kuivada, sest liiga märjas mullas ei saa taime juurestik vajalikku hapnikku kätte.

Kekkilä Kaktuse ja sukulendimuld sobib kuivas kasvavatele ja vähem kastmist vajavatele taimedele.

Roheliste taimede väetamine

Väetage koduseid rohetaimi Lillede Toiteseguga kasvuhooajal märtsist oktoobrini igal nädalal ja puhkeperioodil korra kuus.

Kaktuste ja sukulentide toitainevajadus on tagasihoidlik ning väetada ei ole vaja sagedamini kui kord kuus alates aprillist kuni juunini. Toitmiseks sobib Lillede Toitesegu.

Toitke orhideesid olenevalt kasvuetapist igal teisel või kolmandal kastmiskorral kastmisvette segatava Orhideede Toiteseguga.

Which country site would you like to visit?