Jäta sisu vahele
Suvelilled

Sultan-lemmalts

Impatiens walleriana

Ahkeraliisa Impatiens walleriana Pink

Sultan-lemmalts ehk virk-liisu on kergesti hooldatav suvelill, õitsevad rikkalikult läbi suve, sobivad istutamiseks pottidesse, ampelitesse ja rõdukastidesse. Põõsaskasvuline sultan-lemmalts areneb poolvarjulises kasvukohas, talub hästi vihma ja tuult, kuid on külmatundlik.

Kastmine:

Suur

Valgus:

Poolvarjus

Kõrgus:

10-35 cm

Värvid:

Punane Oranž Roosa Lilla Valge Rohelised lehed

Õitsemine:

Suvi

Soovitame neid tooteid koos taimega:

Ahkeraliisa Impatiens walleriana Pink

Sultan-lemmalts külvatakse märtsi alguses Külvi- ja pikeerimismulda. Kui seemikud on arenenud, istutatakse taimed Istikumulda. Valmis taimed saab aianduskauplustest mai keskpaigast. Taimed istutatakse õue, kui külmaoht on möödas. Istutusvahe on 20 cm ja sobiv kasvusubstraat on Suvelillemuld.

Sultan-lemmalts õitseb juunist septembrini madala, põõsaskasvuna. Taime kõrgus on 10-35 cm. Lemmalts on nii liht- kui täidisõieline, värvivalik varieerub punastest toonidest oranži, valge ja lillani. Lehed on läikivad, tumerohelised ja ovaalsed.

Sultan-lemmalts areneb hästi poolvarjulises kohas, kuid õitseb hästi ka varjus. Päikselises kohas lemmalts kuivab ja närbub kergesti.

Lemmalts vajab rikkalikku kastmist. Sobiv muld on toitainerikas ja niiskust hoidev Suvelillemuld. Närbunud õisi pole vaja noppida. Rikkaliku õitsemise tagamiseks väetage igal kastmiskorral Suvelilleväetisega.

Taime tihendamiseks on soovitatav lemmaltsi võrse latvu ära näpistada.

Otsi