Jäta sisu vahele
Püsikud

Alpi aster

Aster alpinus

Alppiasteri Aster alpinus

Alpi aster on vastupidav kiviktaimlasse ja rühmadesse istutatav püsik. Küllaltki aeglase kasvuga alpi aster kuulub oma sugukonna kõige väiksemate ja kõige paremini päikesepaistet taluvate liikide hulka. See õitseb kaua - juuni keskpaigast kuni juuli lõpuni.

Kastmine:

Keskmine

Valgus:

Päikseline

Kõrgus:

20-30 cm

Värvid:

Lilla Roosa Valge

Õitsemine:

Kesksuvi

Alppiasteri Aster alpinus

Alpi astri õisik on hariliku härjasilmaga sarnane valge, roosakaspunane, lilla või tume lillakassinine nutt, mille keskosa on kollane. Püstised hargnemata õievarred kasvavad välja väikesest lehekodarikust. Odajad lehed on väikesed, karedate karvadega, tuhmid ja äraspidimunajad.

Alpi astri kasvuviis on mätasjas ja taime kõrgus on 20-30 cm. Püsik on väga vastupidav. Taim tunneb end hästi päikeselises kasvukohas kuivas või värskes, lubjatud, keskmise või rohke toitainesisaldusega ja liiva sisaldavas kasvusubstraadis. Alpi aster ei talu talvel märga pinnast ja taandub liiga savistes kohtades. Sobiv muld on alpi astrile Aiamuld, millele võib juurde segada puhast liiva. Istutuskaugus on 25 cm.

Parema õitsemise tagamiseks tuleb hoolitseda, et taim saaks piisavalt toitaineid. Kevaditi tuleb taimestikku lubjata Aialubjaga ja väetada Kevad– või Püsikuväetisega. Juulikuus väetada Püsikuväetisega.

Parema õitsemise tagamiseks tuleks eemaldada närbunud õied.

Kevadine jagamine mõne aasta järel noorendab taimestikku.

Augustis-septembris väetada Sügisväetisega.

Taim meelitab ligi päevaliblikaid.

Otsi