Jäta sisu vahele
Ronitaimed

Tanguutia elulõng

Clematis tangutica

Kiinankeltakärhö Clematis tangutica

Talvekindel tanguutia elulõng õitseb rikkalikult juunist juulini rippuvate, kellukakujuliste väikeste õitega. Õitsemine jätkub pikalt, sest kollase eri toonides säravaid õisi avaneb veel ka hilissügisel.

Kastmine:

Väike

Valgus:

Päikseline

Kõrgus:

300-500 cm

Värvid:

Valge

Õitsemine:

Kesksuvi

Vahemik :

I-V

Kiinankeltakärhö Clematis tangutica

Tanguutia elulõng on tugeva kasvuga, vähest hooldust vajav ja rikkalikult õitsev ronitaim. Maksimaalse suuruse saavutanud taimel on samaaegselt mitusada avatud õit. Tanguutia elulõnga õie värvus varieerub punakaskollasest sidrunkollaseni. Lehed on helerohelised ja sõrmjagused. Pärast õitsemist kaunistavad vääte hõbehallid seemnetupsud, mis püsivad taimel veel talvel.

Tanguutia elulõng kasvab hästi päiksele avatud seina ääres, pergolal ja kaarväraval. Sobib hästi ka näiteks suurte põõsaste hulka kõrge toe najale ja puude tüvele. Tanguutia elulõnga võrsed kasvavad 3-5 m pikkuseks. Tanguutia elulõng talvitub kasvutsoonides I-V.

Tanguutia elulõng eelistab kasvada päikselisel või poolvarjulisel kasvukohal. Pinnas peab olema vett läbi laskev, kuiv või parasniiske, toitainerikas ja lubjatud. Tanguutia elulõngale sobiv muld on Erimuld Püsikutele ja Roosidele. Peenejuurelised taimed istutatakse maapinna lähedale samasse sügavusse, nagu need aiandis kasvasid. Taimede sobiv vahekaugus on 50-100 cm.

Tanguutia elulõng hakkab kevadel aeglaselt kasvama. Vääntaimele antakse Aialupja ja väetatakse Kevad– või Püsikuväetisega.

Tanguutia elulõng lõigatakse vajadusel tagasi varakevadel. Uued võrsed kasvavad otse juurtest, seetõttu võib vanad võrsed peaaegu maapinnani tagasi lõigata. Osa võrseid võib jätta siiski noori võrseid toetama.

Tanguutia elulõng talub erinevalt mitmest muust elulõngast ka mõõdukat kuivust, seetõttu ei vaja see taim ka suvel täiendavat kastmist.

Otsi