Kompostrid

Aia- ja Suvilakomposter 310 l

  • Mahukas ja lihtne kasutada
  • Sobib eriti hästi aiajäätmetele ja järelkompostimiseks
  • Tänu soojusisolatsioonile algab komposteerumine varakevadel ja kestab sügiseni

Aia- ja Suvilakomposter 310 l on kergelt soojustatud komposter kõigi kõdunevate jäätmete tõhusaks kompostimiseks. Ümar kuju sulandub ümbrusesse ja muudab kompostri vastupidavaks.

  • Mõõtmed ja kaal

    ø 990 x k 700 mm / 12 kg

  • Maht

    310 l

Üliarmas ja praktilise kõrgusega. Pirkko, Sarvela

Kirjeldus

Aia- ja Suvilakomposter 310 l võimaldab lihtsalt ja tõhusalt kompostida kõiki aias tekkivaid biojäätmeid. See sobib kasutamiseks nii kodus kui ka suvilas. Lisaks köögi- ja aiajäätmetele võite järelkompostida ka käimlajäätmeid.

Ümara kujuga komposter on vastupidav ja hästi soojustatud. Jahedas kliimas on polüeteenvahtsoojustusest kasu, sest see kiirendab kompostimist. Kompostri täitmine ja kompostimassi segamine on lihtne ja ergonoomiline. Kompostri kaanes on ventilatsiooniregulaator, mis aitab tagada head ventilatsiooni.

Tehnilised andmed

Aia- ja Suvilakomposter
Maht: 310 l
Läbimõõt × kõrgus: 990 × 700 mm
Kaal: 12 kg
Kesta materjal: UV-kindel rotatsioonvalatud polüeteen
Soojustus: 10–15 mm vahtpolüeteen
Värvus: roheline

Sarnased tooted

Millist kompostrit vajad?

Kasutusotstarbele vastava kompostri abil on kõdunevate jäätmete töötlemine vaevatu. Aiajäätmeid saab kompostida kergelt isoleeritud kompostris, aastaringseks köögi biojäätmete kompostimiseks tuleks valida hästi isoleeritud soojustatud komposter.

Iga leibkonnaliikme kohta tuleks arvestada 50–100 l kompostrimahtu. Kompostrit on hea täita ja kasutada õigesti, nii on kompostimine kiirem ja toitained saavad minna uuele ringile.

Kekkilä kompostrid

Uus Kodukomposter 230 L on mahukas ja stiilne termokomposter aastaringseks kompostimiseks.

Kodukompostri suur kaas ja tühjendusluuk toovad kasutusmugavuse. Kompostril on uudne selgejooneline disain ja selle materjalid on kerged, vastupidavad ja hästi soojust hoidvad. Saadavad kahes värvistoonis – tumehall  ja tumepruun.

Soojustatud Termokomposter 225 l sobib aastaringseks biojäätmete kompostimiseks.

Termokompostris võib kompostida ka aiajäätmeid, kuid sellisel juhul tuleks mahutavust kõrgendusosa abil suurendada. Siis on kompostri tühjendusvälp õige, s.t kord või kaks aastas.

Aia- ja Suvilakomposter 310 l on lihtsasti kasutatav komposter, mis sobib kodu ja aia biojäätmete ning käimlajäätmete järelkompostimiseks.

Ümar kuju sulandub ümbrusesse ja muudab kompostri vastupidavaks. Kerge soojusisolatsioon tagab ilmade jahenedes komposteerumise jätkumise. Tänu tõstetavale ülaosale on kompostrit hõlbus tühjendada.

Kuhu komposter paigutada?

Kompostri paigutamisel tuleb arvestada selle kasutusotstarbega. Aastaringseks kasutuseks mõeldud komposter paigutatakse mugavalt muude jäätmekonteinerite lähedusse.

Aiajäätmetele mõeldud komposter on kõige parem paigutada aia tagumisse ossa.

Õnnestu kompostimisel

Hea kompostimise aluseks on, et kompostrit täidetaks õigesti: Kompostiturvas ja jäätme vaheldumisi. Seega jääb kompostri sisu õhuline ja jäätmed hajutavad mikroorganismidele piisavalt hapnikku. Kompostiturvas parandab ka kompostimassi pH-d ja toitainete suhet. Kompostierguti kasutamine on soovitatav, kuna see kiirendab kompostimist ja paraneb küpse komposti kvaliteet.

Talvel pakasega jäätunud kompostrit võib täita ka tavapärasel moel – vaheldumisi asetatud puisteaine ja jäätmetega. Kevadel hakkab see jälle tööle.

 

Which country site would you like to visit?