Kompostrid

Aia- ja Suvilakomposter 310 l

  • Mahukas ja lihtne kasutada
  • Sobib eriti hästi aiajäätmetele ja järelkompostimiseks
  • Tänu soojusisolatsioonile algab komposteerumine varakevadel ja kestab sügiseni

Aia- ja Suvilakomposter 310 l on kergelt soojustatud komposter kõigi kõdunevate jäätmete tõhusaks kompostimiseks. Ümar kuju sulandub ümbrusesse ja muudab kompostri vastupidavaks.

  • Mõõtmed ja kaal

    ø 990 x k 700 mm / 12 kg

  • Maht

    310 l

Üliarmas ja praktilise kõrgusega. Pirkko, Sarvela

Kirjeldus

Aia- ja Suvilakomposter 310 l võimaldab lihtsalt ja tõhusalt kompostida kõiki aias tekkivaid biojäätmeid. See sobib kasutamiseks nii kodus kui ka suvilas. Lisaks köögi- ja aiajäätmetele võite järelkompostida ka käimlajäätmeid.

Ümara kujuga komposter on vastupidav ja hästi soojustatud. Jahedas kliimas on polüeteenvahtsoojustusest kasu, sest see kiirendab kompostimist. Kompostri täitmine ja kompostimassi segamine on lihtne ja ergonoomiline. Kompostri kaanes on ventilatsiooniregulaator, mis aitab tagada head ventilatsiooni.

Tehnilised andmed

Aia- ja Suvilakomposter
Maht: 310 l
Läbimõõt × kõrgus: 990 × 700 mm
Kaal: 12 kg
Kesta materjal: UV-kindel rotatsioonvalatud polüeteen
Soojustus: 10–15 mm vahtpolüeteen
Värvus: roheline

Sarnased tooted

Kompostimiseks on hea kasutada kodus ja aias tekkinud biojäätmeid. Kompostimine õnnestub, kui arvestada paari põhireegliga. Hästi toimiv komposter on puhas ja lõhnatu, selle tingimused on jäätmeid lagundavatele mikroorganismidele soodsad.

Kompostri hooldamine on tänu puisteainele ja vajaduse korral ka komposteerumist kiirendavatele toodetele lihtne. Lõpptulemus – valmis kompost – on kohev maaparandusaine.

Nii see õnnestub!

Kompostitavate jäätmete kvaliteet on oluline. Komposteerumiseks on vaja piisavalt süsinikku sisaldavat kuivainet ja niisket, lämmastikku sisaldavat orgaanilist ainet.  Süsiniku ja lämmastiku õige vahekord on oluline.

Komposteerumine algab, kui sobivaid jäätmeid on piisavalt ja muud eeldused on täidetud.

Muud eeldused on lisaks süsinikku ja lämmastikku sisaldavatele jäätmetele veel piisav hapnikuvarustus ning sobiv niiskus ja soojus. Temperatuuri mõjutab kompostri soojusisolatsioon.

Kaks kompostimisviisi

Kompostimiseks on kaks viisi: aktiivne kompostimine ja loodusliku komposteerumise toetamine.

Aktiivsel kompostimisel segatakse kompostrist olevat massi, õhustades ja niisutades seda pea iga nädal. Jäätmete loodusliku lagunemise toetamisel luuakse selleks üksnes soodsad tingimused ja lastakse loodusel omasoodu toimida.

Viimasel korral pööratakse kompostimassi struktuurile rohkem tähelepanu. Kompostrit täidetakse kihiti. Kompostrisse lisatakse sobivas vahekorras jämedakoelisemat komposteeruvat materjali, nagu oksapuru või hakkpuitu, turbapõhist puisteainet ning kõdunevaid köögi- ja aiajäätmeid.  Korrapärane segamine ega õhustamine pole vajalikud, sest õhk käib kompostris loomulikult ringi.

Mõlema kompostimisviisi korral on oluline kompostrit pidevalt täita. Nii jätkub mikroorganismidel toitaineid, tänu millele need paljunevad ja hoiavad komposteerumist käigus.

Ükskõik, kumma viisi alusel kompostida, võib komposter jäätuda. Sellest ei ole midagi, sest temperatuuri tõustes algab komposteerumine uuesti. Tegelikult tuleb jäätumine kompostimassile üksnes kasuks, sest levinumad haigustekitajad ei ela jäätumist üle.

Komposti kasutamine aias

Which country site would you like to visit?