Jäta sisu vahele
Kuivkäimlad

Kompostiv Kuivkäimla 230L

Kompostiv Kuivkäimla 230L on uut tüüpi kergesti kasutatav kuivkäimla – vabal valikul asetatav korpuse kaas, paks soojusisolatsioon ja suur tühjendusluuk muudavad selle suurepäraseks valikuks tualettruumi välitingimustes. Anname tootele 25-aastase raami garantii.

Termoiste ja kaas on vastupidavast soojast EPP vahust

Suur tühjendusluuk teeb tühjendamise lihtsaks

Tänu ümarale kujule on paigaldustingimused paindlikud

Toode on saadaval hästivarustatud aiakauplustes.

710 x 710 x 1090 mm

230 L

EAN

6433000213448

Tootekood

31754

Uudse Kompostiva Kuivkäimla 230L stiilne disan, paks soojusisolatsioon ja kasutusmugavus teevad sellest suurepärase valiku välikäimlasse.

Korpuse kaas ja iste on soojast ja vastupidavast EPP vahtust. Kuivkäimla tühjendusluugi saab tänu korpuse ümarale kujule paigutada soovitud viisil. Kompostiv Kuivkäimla ei ole vaja tööks elektrit ega vett.

Värvus: tumehall

Kaal: 18 kg

Toote mõõdud: l 710 x k 1090 x s 710 mm

Komplekti kuuluvad termoiste, tuulutustoru kork, vedelikuvoolik ja kanister.

Tuulutustoru (ø 75 mm) tuleb hankida eraldi vastavalt kasutatava ruumi mõõtmetele.

Anname Kekkilä Kompostiv Kuivkäimlale 25-aastase raami garantii – registreerige kindlasti toode.

Registreerimisvormi leiate siit.

Komposteerumine on looduslik protsess, mida aitab tõhustada Kekkilä Kompostiva Kuivkäimla soojustus. Läbi komposteeruva massi imbuv vedelik hoiab seda komposteerumisprotsessi jaoks piisavalt niiskena.

Pärast iga kasutuskorda tuleb jäätmed katta Käimlaturbaga. Käimlaturba kogus ühel kasutuskorral on umbes 2–5 dl. Õige konsistentsi, lämmastikutasakaalu ja seega ka kompostkäimla tõhusa komposteerimise tagamiseks soovitame kasutada Kekkilä Käimlakompostilisandit.

Sulgege soojustatud prill-laua kaas alati iga kasutuskorra järel, et käimla tuulutus toimiks ja lõhnad ei häiriks.

Miinustemperatuuride korral ülevoolutoru tõenäoliselt jäätub ja vedeliku eemaldamine ei toimi. Seetõttu tuleks talvel suurendada kasutatava käimlaturba kogust. Talveperioodil külmub vältimatult ka Kekkilä Kompostiva Kuivkäimla kompostimass. Külmumine ei takista siiski kasutamist, sest mass sulab ja komposteerumine jätkub kohe kevade saabudes. Paks soojustus soodustab kompostkäimla kiiremat sulamist.

Tühjendamine

Tühjendamist on kõige parem teha kevadel või varasuvel, et käimla mahutavus oleks kogu kasutusperioodi jooksul piisav ja tühjendamine oleks võimalikult lõhnavaba. Tühjendatav mass tuleb tagaküljel oleva tühjendusluugi kaudu kühveldada näiteks aiakärusse ja viia vajadusel järelkomposteeruma koos muude biojäätmetega. Järelkomposteerimiseks soovitame näiteks Kekkilä Aia- ja suvilakompostrit.

Kui käimla kompostimass on tühjendamishetkel veel jääs, tuleks käimlasse kallata sooja vett ja lasta massil sulada. Kekkilä Kompostiva Kuivkäimla võib tühjendada ka hooaja keskel.

Kompostkäimlast tühjendatud mass on valmis kompostmuld umbes 1–2 aasta pikkuse komposteerumise järel. Kompostmuld on väga toitainerikas, seetõttu võiks seda segada näiteks aiamullaga või turba ja liivaga (1:1:1) enne kui seda hakata kasutama aias ilutaimede väetamiseks. Ka kanistrisse valgunud filtreeritud vedelik on veega lahjendatult (u. 1/5) hea ja toitev kastmisvesi aiataimedele. Filtreeritud vedelikku võib kasutada ka kompostiäratajana. Köögiviljaaeda komposteerunud käimlajäätmed ei sobi.

Tutvustav video on soome keeles. 

Avainlippu

Otsi