Jäta sisu vahele

Kasvata rõdul tomateid

Maitsvaid tomateid on rõdul lihtne kasvatada. Tomatid vajavad valgust ja soojust, klaasitud rõdu pakub neile kaitset nagu kasvuhoone. Vaadake juhiseid!

Nii hoiad oma tomateid

  1. Kasta ja väeta taimi regulaarselt. Nii saad magusa ja hea saagi.

2. Klaasitud rõdul võib temperatuur tõusta väga kõrgele, seega on ventilatsioon oluline.

3. Terve kasvuperioodi ajal eemalda regulaarselt taime külgvõsud, muidu varjutavad nad taime ja võtavad jõu viljade valmimiseks.

4. Kui viljad hakkavad valmima, muutuvad alumised lehed kollaseks. Need võib julgelt eemaldada. Samuti võib eemaldada lehed, mis varjutavad rohelisi vilju, et päike kiirendaks nende küpsemist.

5. Seo taimed laiema nööriga, keerates selle taimevarre ümber. Taimi saate toestada ka pika pulgaga. Tomatite saamiseks peavad õied olema tolmeldatud. Tavaliselt hoolitsevad selle eest putukad, kuid tomatite abistamiseks võib hommikul taimi veidi raputada, et õietolm välja kukuks.

6. Korja maitsvad magusad tomatid ja aseta need otse lauale. Ära hoia tomateid külmikus, sest siis kaotavad nad oma hea aroomi.

Millisesse mulda tomatid istutada?

Kekkilä Mahe Tomatiturvas on mõeldud spetsiaalselt tomatite kasvatamiseks.

Taimi saab istutada ka otse Mahe Kasvatuskotti. Kitsas kott sobib päikesepaistelise seina äärde. Lõika taimedele 2-3 ava. Lisaks tee pakendi külgedele sisselõiked liigse vee äravooluks.

Pottides kasvatamise jaoks on vaja vähemalt 10 liitrist anumat ja uut mulda, näiteks Mahe Aiamuld. Jäta seemnete vahele ruumi, et saada piisavalt valgust.

Tomatite väetamine

Kasta ja väeta taimi regulaarselt, nii arenevad maistvad viljad. Looduslik Taimeväetis on  täielikult taimnepõhine väetis, mida antakse taimedele koos kastmisveega. Selle tasakaalustatud toitainete segu ja looduslikud mikroelemendid tagavad rikkaliku ja maitsva saagi.

Vaata videost lihtsaid juhiseid

 

Otsi