Roheliste taimede mulla vahetamine

Mulda on kõige parem vahetada kevadel. Mulla vahetamine vahetult enne kasvuaja algust mõjub taimedele kõige kasulikumalt. Taimed saavad mullast uut kasvujõudu ja toovad ühtlasi kevade tuppa. Sedamööda, kuidas juured kasvavad ja muld tiheneb, jääb mulda vähemaks. Mulda on taimele vaja, sest see on tema jaoks vee ja toitainete vaheladu. Muld peab olema ka kohev ja õhurikas.

Hea nipp

Roheliste taimede mulla vahetamine

  • Valige taimele sobiv muld, et tagada parim võimalik kasvuspurt.

  • Tehke uue poti põhja Potikruusast drenaaž. Katke põhjas olev auk paberitükiga. Alt kastetavate pottide puhul ei ole kuivenduskihti vaja.

  • Puistake poti põhja taimele sobivat mulda. Jätke kastmisvaru, nii et mulla pind asetseks potiservast pisut allpool.

  • Võtke taim vanast potist välja. Raputage vana muld küljest ja paljastage ettevaatlikult juurestik.

  • Asetage taim uude potti. Lisage juurepalli ümber mulda. Tihendage mulda kergelt sõrmedega vajutades. Lisage veel veidi mulda.

  • Kastke nii, et muld oleks läbinisti niiske. Nii tiheneb see veelgi paremini juurte ümber, täites ka kõige väiksemad õõnsused.

Kuidas roheliste taimede eest hoolitseda?

Tänu Lillemulla ja Kestvusmulla koostisele on mulla vahetamine ja roheliste taimede eest hoolitsemine senisest puhtam ja nende kastmine lihtsam. Kastmisvesi imendub kiiresti mulda, tänu millele on võimalik ühekorraga ohtramalt kasta.

Kastmiste vahel on soovitatav lasta mullal kergelt kuivada, sest liiga märjas mullas ei saa taime juurestik vajalikku hapnikku kätte.

Roheliste taimede väetamine

Väetage koduseid rohetaimi Lillede Toiteseguga kasvuhooajal märtsist oktoobrini igal nädalal ja puhkeperioodil korra kuus.

Kaktuste ja sukulentide toitainevajadus on tagasihoidlik ning väetada ei ole vaja sagedamini kui kord kuus alates aprillist kuni juunini. Toitmiseks sobib Lillede Toitesegu.

Toitke orhideesid olenevalt kasvuetapist igal teisel või kolmandal kastmiskorral kastmisvette segatava Orhideede Toiteseguga.

Which country site would you like to visit?