Jäta sisu vahele

Kekkilä Kestlik+ muld

Kestlikest toorainetest 100% turbavaba muld.

Kekkilä Taimemuld Kestlik+

Taimemuld Kestlik+ on keskkonda säästvatest taastuvatest ja kestlikest toorainetest valmistatud turbavaba muld. Muld on kasutusvalmis ja sobib kõigile taimedele kodus ja aias.

Pakendi suurused: 10 L ja 40 L

  • Potililled ja rohelised toataimed
  • Taimekasvatus ja pistikud
  • Rõdu- ja kasvatuskastid
  • Kasvuhoone ja köögiviljaaed
  • Kogu aed

+ Kestlikud toorained Turbavaba muld kasvusamblast, taimekompostist ja puidukiust.
+ Jäätmevaba Kasutatud toode sobib maaparanduseks aias. Pakend vii plastpakendite kogumispunkti.
+ Lihtne õnnestuda Õhuline ja lihtsalt kastetav muld sobib kõigile taimedele.
+ Kestlikuks argipäevaks Vali taastuv ja taaskasutatud, säästad loodusvarasid.

100% turbavaba

Mõned aastad tagasi alustasime Kekkiläs vähendatud turbasisaldusega kasvusubstraadi projekteerimisega. Esimesena valmis Kekkilä Taimne Kompostmuld, mis on kvaliteetse köögiviljakomposti ja kasvusambla segu. Jätkuks saame nüüd esitleda esimest 100% turbavaba mulda – Kekkilä Kestlik+ Taimemuld. Tootearendus on nõudnud tooraine otsimist, erinevaid retseptikatsetusi, mitmeid aretus- ja laboratoorseid katseid ning tootmismeetodite uurimist. Lõpuks said kõik tükid paika ja saime luua töövõtteid.

Taimekompost™ (ViherkompostiTM )

on taimset päritolu kasvupinnase parandamiseks sobiv kompost, mida valmistatakse Kekkilä kompostimistehases tarbijate poolt taastöötlemiseks toimetatud aiajäätmetest, näiteks kokku riisutud lehed, hoolika termokompostimise teel. Taimsed lähteained muutuvad kompostimise abil huumuseks, mis sisaldab rohkesti taimedele kasulikke pinnasemikroobe. Need mikroobid vabastavad toitaineid taimedele tarbimiseks, parandavad pinnase terastruktuuri, toodavad taimehaigusi ennetavaid aineid ja lagundavad kahjulikke aineid. Mida aktiivsemalt toimivad mikroorganismid, seda viljakam ja tervem on kasvupinnas. Mulla toorainena kasutatud kompostil on mitmeid häid omadusi. Kompostimine suunab toitained ringlusse ja looduslikul viisil taimedele kasutada. Tänu toitainerikkale Taimekompostile saab mullale lisatavate väetiste kogust olulisel määral vähendada, ja ühtlasi parandavad mikroobid taimede toitaineid omastavaid omadusi, mis vähendab omakorda toitainete kadu.

Puidukiud

on erinevatest puidujäätmetest hakke või hööveldamise teel saadud looduslik kasvupinnasematerjali, mis muudavad mulla õhurikkaks ja juurte arengut soodustavaks. Puidukiud on kerged, mistõttu ka toode on kergem – see on töötlemise ja logistika seisukohalt suurepärane eelis. Puukiudu on Kesk-Euroopas juba pikalt kasutatud ja nüüd olema võtnud selle materjali ka Kekkilä mullatoodete toormeks. Toodame aiandustoodete jaoks vajalikku puidukiudu oma Parkano tootmistehases ning oleme investeerinud spetsiaalselt tehase jaoks välja töötatud biokiudude tootmisliini. Puidukiud on keskkonnasõbralik, kiiresti uuenev ringmajanduse tooraine.

Puukoorekompost

tekib saeveskite või paberitootmise jääkmaterjalidest, praktikas kõdunenud puukoorest. Puukoorekomposti kasutatakse vahel ka nimetust kooreliiv. Puukoorekompost on jämeda struktuuriga ning parandab kasvupinnase struktuuri ja õhurikkust. Puukoorekompost sisaldab samuti kasulike pinnasemikroobe ning on kaunilt tumedat tooni. Puukoorekompost on hea näide muude tööstusvaldkondade jääkmaterjalidest, mis sobib suurepäraselt mulla tootmiseks. Puukoorekompost on keskkonda säästev ning samuti kiiresti uuenev ringmajanduse tooraine.

Kasvusammal

on suhteliselt uus mulla tooraine ja sellel on taimede kasvu seisukohalt palju häid omadusi. Kasvusammal hoiab hästi niiskust ja vähendab kastmisvajadust, lisaks on kasvusammal väga poorne ning loob mullasegusse taimede juurtele vajalikku õhuruumi. Sammal sisaldab looduslikult juurte kasvu kiirendavaid ning antibakteriaalseid aineid. Kasvusammal on puhas, turvaline ja looduslik lähitooraine ning uueneb kiiresti.

Valmistatud taaskasutatud plastikust ja 100% taaskasutatav

Oleme võtnud endale kohustuse, et aastaks 2030 on 80 % kogu Kekkilä-BVB pakendimaterjalidest taastöödeldud materjal.

Eesmärgi saavutamine on realistlik ka mullakottide puhul, kuigi tootemeetodite muutmine on nõudnud pikaajalisemat arendustööd. Pingutused on ära tasunud, sest enam kui 90% uue tooteseeria Kestlik+ pakenditest on taastöödeldud plastist.

Pakendite puhul on lisaks keskkonnasõbralikkusele olulisteks nõueteks ka vastupidavus ja toote kvaliteedi säilitamine kõikides ilmastikutingimustes.

Kõik Kekkilä pakendid on 100% taastöödeldavad. Plastmaterjali sümbol on trükitud pakenditele. Mullakoti sisepind on taastöötlemise hõlbustamiseks halli värvi.

Otsi