Jäta sisu vahele
Mullad

Taimemuld Kestlik+

Uudis

Kekkilä Taimemuld Kestlik+ on keskkonda säästvatest taastuvatest ja kestlikest toorainetest valmistatud turbavaba muld. Muld on kasutusvalmis ja sobib kõigile taimedele kodus ja aias.

Kasvusamblast, taimekompostist ja puidukiust valmistatud turbavaba muld

Õhuline ja kergesti kastetav muld kõigile taimedele

Vali taastuv ja taaskasutatud, säästad loodusressursse

Toode on saadaval hästivarustatud aiakauplustes.

Pakend

10 L; 40 L

EAN

6433000350754 (10 L); 643300035076 (40 L)

Tootekood

35075 (10 L); 35076 (40 L)

Uudis

Tänu kasvusamblale imab muld endasse rohkelt niiskust ja taimede kastmine on lihtsam. Toitainerikas TaimekompostTM sisaldab rohkelt kasvu jaoks kasulikke mullamikroobe, mis vabastavad taimedele toitaineid nende kasvamisele vastavalt. Puidukiud teeb mulla õhulisemaks ja juurte arenemisele ideaalseks. Liiv annab püsiva struktuuri ja lihtsustab vee liikumist kasvusubstraadis. Mullale on lisatud looduslikku huumusühendit Kekkilä JuurejõudTM , mis tõestatult parandab taimede toitainete ja vee omastamist ning juurestiku kasvu.

Taimede kasvatamine on kliimatark tegevus – taimed seovad süsihappegaasi ja muudavad selle valguse, mullas olevate toitainete ja vee abil kasvatamise rõõmu pakkuvaks kasvamiseks.

Kasutuskohad

Potililled, rohelised toataimed, istikute kasvatamine ja pistikud, rõdu- ja istutuskastid, kasvuhoone ja köögiviljaaed, kogu aed.

Tootekirjeldus

Tüüp: Pakitud mullasegu
Toorained: Kasvusammal, taimne mulda parandav kompost TaimekompostTM (aiajäätmed, taimejäätmed. Komposti tootja sertifikaadi number FIC008-05120/2014NA), puidukiud, jäme ja peen liiv
Jämedusaste: Keskmiselt jäme, sõelutud ketassõelaga 60 x 12 mm
Lisatud ained: 2,0 kg/m3 Mg sisaldusega lubjakivipulber, 0,6 kg/m3 Kekkilä StartgrowTM, üldväetis (NPK 15-10-16+ mikroelemendid). Kekkilä JuurejõudTM huumusühend.
Elektrijuhtivus 30 mS/m
pH 6,5
Lämmastik (N), vesilahustuv 150 mg/kg ka
Fosfor (P), lahustuv 170 mg/kg ka
Kaalium (K), lahustuv 620 mg/kg ka
Niiskus 40 %
Orgaaniline aines 30 %
Mahukaal 500 g/l

Istutamine ja mulla vahetamine

Istutage uued taimed suuremasse potti kohe pärast ostmist, et nende kasvamine saaks jätkuda parimal võimalikul viisil. Väikesed ja keskmise suurusega taimed vajavad mulla vahetamist kord aastas. Suured taimed võivad end samas mullas hästi tunda mitme aasta vältel.

Enne mulla vahetamist on hea kontrollida taime juurdumise taset. Kui mullaklombi pind on kaetud juurtega, vajab taim suuremat potti, mille läbimõõt peaks olema taime suurusest sõltuvalt 2–10 cm endisest suurem. Kui tegemist ei ole alt kastetava potiga, tuleb selle põhja panna drenaažiks Kekkilä Potikruusa, et tagada juurestiku hapnikuga varustamine.

Täitke pott pooleldi mullaga ja istutage taim. Keerdunud juuri võib ettevaatlikult harutada, kuid tuleks hoiduda juurepalli lõhkumisest. Lisage uut mulda selliselt, et mullapind jääks poti servast veidi madalamale. Tihendage mulda sõrmedega kergelt vajutades ja kastke nii, et muld saaks üleni kastetud. Kasvumulla kastmisel võtke arvesse, et kuiv muld on vett hästi läbilaskev ja vesi imendub mulda vähehaaval potialuselt või veenõust.

Toitke taimi Kekkilä Kestlik+ Taimeväetisega. Viimistlege soovi korral pottide pinnad Kekkilä Potikruusa või Dekoratiivkividega.

Taimede kasvatamine

Kontrollige seemnepakilt soovituslikku külviaega. Täitke puhtad külvikastid või seemnepotid mullaga ja tihendage mulda käega kergelt vajutades. Kastke mulda. Külvake seemned riputades ja katke õhukese mullakihiga, kui juhendis pole öeldud teisiti. Suuremad seemned võib vajutada sõrmega mulla sisse. Katke külvid augustatud kilega ja viige sooja kohta idanema. Kui idulehed paistavad, viige nõud valgesse ja jahedamasse kohta. Kasutage vajadusel taimekasvatuseks mõeldud valgusteid.

Kastke seemikuid pihustades või potialuse kaudu ja laske mullal kastmiskordade vahel kergelt kuivada. Alustage taimede väetamist Istikuväetisega, kui esimesed pärislehed on arenenud. Pikeerige ehk istutage taimed suurematesse pottidesse, et nad saaksid jätkata kasvamist. Harjutage taimi vähehaaval välisõhuga enne nende istutamist tegelikule kasvukohale.

 

 • 10 L

  Lillepott Ø 9 cm - 1 kott / 20 potti
  Lillepott Ø 17 cm - 1 kott / 6 potti
  Lillepott Ø 25 cm - 1 kott / 1-2 potti
  Rõdukast, pikkus 80 cm - 4 kotti / kast

 • 40 L

  Aiamaa parandus - 1 kott / m2
  Kasvatuskast - 6 kotti
  Puude ja marjapõõsate istutamine - 3-4 kotti / puu segatuna alusmullaga
  Marja- ja ilupõõsaste istutamine - 1-2 kotti / põõsas
  Lillepott Ø 25 cm - 1 kott / 4-5 potti
  Rõdukast, pikkus 80 cm - 1 kott / kast

Kekkilä Kestlik+ on igapäevakasutuseks mõeldud keskkonnasäästlik aiandustoodete sari. Kestlikest toorainetest ja materjalidest valmistatud tooted tagavad taimedele hea kasvukeskkonna. Taaskasutuskeskseid ja energiasäästlikke tootmismeetodeid kasutades vähendame jäätmeid ja säästame loodust. Taaskasutatud plastist valmistatud pakendid on 100% ringlusse võetavad – Kestlik+ toodetest ei teki jäätmeid. Kekkilä Kestlik+ toodetega loome rohelisema tuleviku!

+ Säästlik tooraine
+ Ei mingit raiskamist
+ Lihtne õnnestuda
+ Jätkusuutlikuks igapäevaeluks

Tutvu Kekkilä Kestlik+ tootesarjaga siin.

Kasviperäinen
Viherkomposti
Juurivoima
Avainlippu

Otsi