Jäta sisu vahele
Toataimed

Harilik sarvsõnajalg

Platycerium bifurcatum

Hirvensarvisaniainen Platycerium bifurcatum

Harilik sarvsõnajalg on sõnajala sort, millel on kahte tüüpi lehti. Paljunemiseks vajalikke eoseid kandvad kasvulehed on rohekat värvi, viltjad ja harunevad nagu põdrasarved. Alalehed kasvavad taime alaosas ja moodustavad pesa uutele lehtedele.

Kastmine:

Keskmine

Valgus:

Poolvarjus

Kõrgus:

30-60 cm

Värvid:

Rohelised lehed

Õitsemine:

none

Hirvensarvisaniainen Platycerium bifurcatum

Harilik sarvsõnajalg kasvab looduses epifüüdina puutüvedel vihmametsades.

Sarvsõnajala kasvulehed on suured, võivad kasvada kuni meetripikkuseks. Alaosas kasvavad alalehed on algul rohelised, kuid muutuvad aja jooksul pruuniks. Alalehed kasvavad kasvuperioodi jooksul üksteise peale ja neid ei saa eemaldada. Vanad alalehed hakkavad kõdunema ja taim kasutab neid juurestiku toitainetena.

Harilikule sarvsõnajalale meeldib kõige rohkem rohkes hajusas valguses, kuid otsest päikesevalgust see ei talu. Taimele meeldib väga kasvada ka suure õhuniiskusega kohas. Sarvsõnajalg sobib hästi amplitaimeks. Taim saab kaua hakkama väikeses potis. Kui taim istutatakse uude potti, sobib uueks mullaks Lillemuld või Roheliste taimede muld (Kestvusmuld).

Harilikku sarvsõnajalga tuleb kasta sageli, sest see ei talu kasvusubstraadi kuivamist. Alalehtede tõttu võib kastmine olla raskendatud, seetõttu võib kogu poti veerand tunniks vette tõsta või valada kastmisvee suurele lillepoti alusele või veekindla ümbrispoti põhjale. Sarvsõnajalale meeldib regulaarne piserdamine. Taime väetatakse nõrga väetiselahusega. Kastmisveele, millesse sõnajalapott tõstetakse, võib kasvuperioodil aeg-ajalt lisada Lillede toitesegu või Orhideede toitesegu.

Hariliku sarvsõnajala juurestik on tihe ja väike, mistõttu taim saab hakkama suhteliselt väikeses potis, kui selle kastmise ning õhuniiskuse eest hoolitsetakse regulaarselt.

Otsi