Kuivkäimlad

Kompostiv Kuivkäimla 100 l

  • Eraldab imbvedeliku
  • Lihtne paigaldada ja tühjendada
  • Palju kasulikku ruumi – kolm eraldi mahutit

Kompostiv Kuivkäimla 100 l on nägus ja lihtsasti kasutatav toode, mis sobib nii välikäimlasse kui ka sooja siseruumi.

  • Mõõtmed ja kaal

    800 x 460 x 800 mm / 14 kg

  • Maht

    100 l

Viimistletud väliskesta sees on kolm sisemahutit, mille patenditud taaskasutusmehhanism pikendab tühjendamisvälpasid ja lihtsustab seadme hooldamist, sest jäätmed eemaldatakse juba eelkompostituna.

Kompostiv Kuivkäimla 100 l paigaldatakse otse põrandale. Tootel on ka koht õhutustoru jaoks, mis tuleb hankida eraldi.

Kompostiv Kuivkäimla 100 l sobib kasutamiseks välitingimustes kuni -30 kraadini.

Kompostiv Kuivkäimla 100 l ei vaja tööks elektrit ega vett. Kaas on valmistatud taaskasutatud puitkiust, mis muudab pinna meeldivalt pehmeks.

Kekkilä Aia- ja Suvilakomposter 310 l annab vajaduse korral lisajõudlust järelkompostimiseks.

Tehnilised andmed

Materjal: kiudtugevdatud PP
Värvus: tumehall. Kaas on valmistatud taaskasutatud puitkiust, mis muudab pinna meeldivalt pehmeks. Valmistatud Soomes.
Õhutustoru (ø 75 mm) tuleb hankida eraldi olenevalt rajatise mõõtmetest (Kekkilä Ventilatsioonitorude Komplekt Kuivkäimlale).
Pakend sisaldab: Korpus, kolm sisemist mahutit, termoiste, paagi sisemised lukustusdetailid (3 tk) ja tõstmiskäepidemed (2 tk), õhutustoru kork, imbvedeliku voolik (ø 3/4 ”) ja ühendus, imbvedeliku kogumismahuti (kanister).

Kasutamine

Kekkilä Kompostiv Kuivkäimla 100 l ei vaja toimimiseks väljastpoolt tulevat energiat. Läbi komposteeruva massi imbuv vedelik hoiab seda komposteerumisprotsessi jaoks piisavalt niiskena.

Pärast iga kasutuskorda tuleb jäätmed katta Kekkilä Käimlaturbaga. Käimlaturba kogus ühel kasutuskorral on umbes 2–5 dl. Õige konsistentsi, lämmastikutasakaalu ja seega ka kompostkäimla tõhusa komposteerimise tagamiseks soovitame kasutada Kekkilä Käimlakompostilisandit.

Sulgege soojustatud prill-laua kaas alati iga kasutuskorra järel, et käimla tuulutus toimiks ja lõhnad ei häiriks.

Miinustemperatuuride korral ülevoolutoru tõenäoliselt jäätub ja vedeliku eemaldamine ei toimi. Seetõttu tuleks talvel suurendada kasutatava käimlaturba kogust. Talveperioodil külmub vältimatult ka Kekkilä Kompostiva Kuivkäimla kompostimass. Külmumine ei takista siiski kasutamist, sest mass sulab ja komposteerumine jätkub kohe kevade saabudes. Paks soojustus soodustab kompostkäimla kiiremat sulamist.

Tühjendamine

Tühjendamist on kõige parem teha kevadel või varasuvel, et käimla mahutavus oleks kogu kasutusperioodi jooksul piisav ja tühjendamine oleks võimalikult lõhnavaba. Tühjendatav mass tuleb valada näiteks aiakärusse ja viia vajadusel järelkomposteeruma koos muude biojäätmetega. Järelkomposteerimiseks soovitame näiteks Kekkilä Aia- ja suvilakompostrit.

Kui käimla kompostimass on tühjendamishetkel veel jääs, tuleks käimlasse kallata sooja vett ja lasta massil sulada. Kekkilä Kompostiva Kuivkäimla võib tühjendada ka hooaja keskel.

Kompostkäimlast tühjendatud mass on valmis kompostmuld umbes 1–2 aasta pikkuse komposteerumise järel. Kompostmuld on väga toitainerikas, seetõttu võiks seda segada näiteks Aiamullaga või turba ja liivaga (1:1:1) enne kui seda hakata kasutama aias ilutaimede väetamiseks. Ka kanistrisse valgunud filtreeritud vedelik on veega lahjendatult (u. 1/5) hea ja toitev kastmisvesi aiataimedele. Filtreeritud vedelikku võib kasutada ka kompostiäratajana. Köögiviljaaeda komposteerunud käimlajäätmed ei sobi.

Which country site would you like to visit?