Jäta sisu vahele
Kuivkäimlad

Kompostiv Kuivkäimla 100 L

Kekkilä Kompostoiva kuivikekäymälä käytössä

Kompostiv Kuivkäimla 100 L on stiilne ja lihtsasti kasutatav käimla, mis sobib nii välikäimlasse kui ka sooja siseruumi.

Eraldab imbvedeliku

Lihtne paigaldada ja tühjendada

Palju kasulikku ruumi – kolm eraldi mahutit

Toode on saadaval hästivarustatud aiakauplustes.

Mõõtmed ja kaal

800 x 460 x 800 mm / 14 kg

Maht

100 L

EAN

6433000213929

Tootekood

31766

Kekkilä Kompostoiva kuivikekäymälä käytössä

Kompostiva Kuivkäimla 100 L viimistletud väliskesta sees on kolm sisemahutit, mille patenditud taaskasutusmehhanism pikendab tühjendamisvälpasid ja lihtsustab seadme hooldamist, sest jäätmed eemaldatakse juba eelkompostituna.

Paigaldatakse otse põrandale. Käimlal on olemas ka koht õhutustoru jaoks, kuid see tuleb hankida eraldi vastavalt kasutatava ruumi suurusele.

Kompostiv Kuivkäimla 100 L ei vaja tööks elektrit ega vett. Kaas on valmistatud taaskasutatud puitkiust, mis muudab pinna meeldivalt pehmeks.

Sobib kasutamiseks välitingimustes kuni -30 kraadini.

Kekkilä Aia- ja Suvilakomposter 310 l annab vajaduse korral lisajõudlust järelkompostimiseks.

Tehnilised andmed

Materjal: kiudtugevdatud PP. Värvus: tumehall. Kaas on valmistatud taaskasutatud puitkiust, mis muudab pinna meeldivalt pehmeks. Valmistatud Soomes.
Õhutustoru (ø 75 mm) tuleb hankida eraldi olenevalt rajatise mõõtmetest.

Pakend sisaldab: Korpus, kolm sisemist mahutit, termoiste, paagi sisemised lukustusdetailid (3 tk) ja tõstmiskäepidemed (2 tk), õhutustoru kork, imbvedeliku voolik (ø 3/4 ”) ja ühendus, imbvedeliku kogumismahuti (kanister).

Kekkilä Kompostiv Kuivkäimla 100 L ei vaja toimimiseks väljastpoolt tulevat energiat. Läbi komposteeruva massi imbuv vedelik hoiab seda komposteerumisprotsessi jaoks piisavalt niiskena.

Pärast iga kasutuskorda tuleb jäätmed katta Kekkilä Käimlaturbaga. Käimlaturba kogus ühel kasutuskorral on umbes 2–5 dl. Õige konsistentsi, lämmastikutasakaalu ja seega ka kompostkäimla tõhusa komposteerimise tagamiseks soovitame kasutada Kekkilä Käimlakompostilisandit.

Sulgege soojustatud prill-laua kaas alati iga kasutuskorra järel, et käimla tuulutus toimiks ja lõhnad ei häiriks.

Miinustemperatuuride korral ülevoolutoru tõenäoliselt jäätub ja vedeliku eemaldamine ei toimi. Seetõttu tuleks talvel suurendada kasutatava käimlaturba kogust. Talveperioodil külmub vältimatult ka Kekkilä Kompostiva Kuivkäimla kompostimass. Külmumine ei takista siiski kasutamist, sest mass sulab ja komposteerumine jätkub kohe kevade saabudes. Paks soojustus soodustab kompostkäimla kiiremat sulamist.

Tühjendamine

Tühjendamist on kõige parem teha kevadel või varasuvel, et käimla mahutavus oleks kogu kasutusperioodi jooksul piisav ja tühjendamine oleks võimalikult lõhnavaba. Tühjendatav mass tuleb valada näiteks aiakärusse ja viia vajadusel järelkomposteeruma koos muude biojäätmetega. Järelkomposteerimiseks soovitame näiteks Kekkilä Aia- ja suvilakompostrit.

Kui käimla kompostimass on tühjendamishetkel veel jääs, tuleks käimlasse kallata sooja vett ja lasta massil sulada. Kekkilä Kompostiva Kuivkäimla võib tühjendada ka hooaja keskel.

Kompostkäimlast tühjendatud mass on valmis kompostmuld umbes 1–2 aasta pikkuse komposteerumise järel. Kompostmuld on väga toitainerikas, seetõttu võiks seda segada näiteks Aiamullaga või turba ja liivaga (1:1:1) enne kui seda hakata kasutama aias ilutaimede väetamiseks. Ka kanistrisse valgunud filtreeritud vedelik on veega lahjendatult (u. 1/5) hea ja toitev kastmisvesi aiataimedele. Filtreeritud vedelikku võib kasutada ka kompostiäratajana. Köögiviljaaeda komposteerunud käimlajäätmed ei sobi.

Avainlippu

Otsi