Viis põhjust, miks on hea istutada sügisel

Järgmisel suvel õitseb aed, kui istutada mitmeaastaste taimede, puud ja põõsad sügisel. Sügisel istutatud taimed saavad kevadel hea kasvuhoo, kui vastupidiselt kevadel istutatud põllukultuurid ei kasva kuni järgmise aasta lõpuni.

Siin on viis põhjust, miks sügis on parim istutusaeg:

  1. Muld on juba sügisel niiske ja kohev – vähem kastmist ja kaevamine on kergem.
  2. Kevadel võib kergesti unustada suvelõpu kaunid õitsejad ja pruunid värvid – sügisel on parem näha, millised taimed hoiavad pikka aega värvumist.
  3. Isegi kui sügisel ei istuta uusi taimi, on uue lillepeenra põhjatööde tegemine mõistlik just siis. Kui maapind kevadel sulab, leiad uutele taimedele kohe istutuskoha.
  4. Sügisel istutatud puude ja põõsaste alla võib istutada lillesibulaid. See tagab mitmeaastase õitsemise enne lehtede puhkemist.
  5. Marjapõõsaid on hea sügisel istutada. Põõsas läheb kevadel tugevasti kasvama ja saak saab kiiremini valmis, võib-olla juba järgmisel suvel.

Istutamiseks on parim toode aiamuld, põõsastele ja puudele on parim juurdumist soodustav erimuld. Sügisväetist anna kõikidele taimedele augustis ja samuti lillesibulate toiteainet sibullilledele.

Lisateave

Mari Kaartokallio, aiaspetsialist, Kekkilä

+358 20 7904 807, mari.kaartokallio@kekkila.fi