Jäta sisu vahele

Istutama! Elulõngad

Püsililledena saavad elulõngad Põhjamaa tingimustes hästi hakkama, kui istutad need õigesse sügavusse. Nii õnnestub elulõngade istutamine.

Elulõngad on mitmeaastased õitsevad ronivad püsililled. Neid võib istutada püsikupeenrasse või pottidesse, need sobivad nii aeda, terrassile kui rõdule. Elulõnga sorte on palju erinevaid ja nad õitsevad erinevatel aegadel. Nende abil on lihtne tekitada piirdeid, istutades taime kasvama näiteks kaarväravasse, pergolasse või aia serva. Elulõngade istutamine on lihtne, kui pidada meeles õiget istutussügavust.

Elulõngasid tasub aeda istutada lisaks traditsioonilise roniseina asemel ka kaareväravatele, ronimistugedele ja puude okstele,

Proovimist väärt kuklid

  • Harilik elulõng ‘Paul Farges’ – õied puhkevad jaanipäeva paiku, õitsemine kestab kuni oktoobrini.
  • Elulõng ’The President’ – eriti suurte tumesiniste-lillade õitega mitmeaastane ronitaim. Tagasihoidlikuma kasvuga ning sobib väiksematesse aedadesse ja pottidesse.
  • Tanguutia elulõng on rippuvate, kellukakujuliste väikeste õitega, kesksuvine õitseja, mis sobib eriti hästi piirdeaedadesse.
  • Alpi elulõng, vähenõudlik ja lopsakas, poolvarjulises kasvukohas õitsev ronitaim, mis ei hooli sügavast istutamisest.

 

Nii istutad elulõngasid

  1. Kaeva 60–80 cm sügavune auk ja lisa toitaineterikast uut mulda, näiteks Kekkilä Erimuld Püsikutele ja Roosidele.
  2. Istuta laiaõielised ja Durand elulõngad 10-20 cm istikupoti pinnast sügavamale. Alpi elulõngale ei meeldi sügavale istutamine
  3. Elulõngasid saate toestada võrgu, nööride, pergolakonstruktsioonide või viinapuutugedega.

 

Elulõng lummab oma õrnade tumelillade õitega

Elulõnga väetamine

Kevadel lubjatakse elulõngad Kekkilä Aialubjaga ja väetatakse Kekkilä Kevadväetis PLUS+ väetisega. Augustis-septembris väetatakse elulõngasid Kekkilä Sügisväetis PLUS+ väetisega.

 

Otsi