Jäta sisu vahele

Mahemuld tagab mullastiku hea seisundi

Kas teate, mis vahe on mahe- ja tavalisel mullal? Mahemuldades on märkimisväärselt rohkem mikroorganisme, kelle olemasolu on mullastiku hea seisundi eeldus.

Mikroorganismid on lagundavad mikroobid, mida leidub kõikjal looduses. Pihutäiest elusmullas on rohkem mikroorganisme kui maakeral inimesi. Kompostimisel lagundavad need jäätmeid järjest väiksemateks osakesteks, luues nii eelduse hea mulla tekkeks. Hea muld on elusorganism, milles toimuvad pidevalt füüsikalised, keemilised ja bioloogilised muutused. Selline muld aitab taimel paremini näiteks kuivi perioode üle elada ja toimib eri tegurite põhjustatud keemiliste reaktsioonide puhvrina, vähendades taimele tekkivat stressi.

Mahemullad on töötatud välja selliselt, et taimedel oleks neis võimalikult hea olla.

Esimese hooga võiks arvata, et kõik mullad on mahedad, kuid nii see siiski pole. Traditsioonilised mittemahedad mullad väetatakse tööstuslikult toodetud mineraalainetega. Olgugi et tegemist on hea kasvusubstraadiga, on kompostväetisega väetatud mahemullas mikroorganismide elutegevus märgatavalt vilkam.

Nagu kõik Kekkilä mullad, nii ka mahemullad valmistatakse täpsete retseptide alusel, nii et need sobivad eri kasutusotstarbeks. Neis on segatud teatud kogus orgaanilist ainet ja liiva, vahel ka savi. Muld sõelutakse puhtaks ning sellele lisatakse väetist ja vajalik kogus lupja. Mahemullad on töötatud välja selliselt, et taimedel oleks neis võimalikult hea olla. Sellised mikroorganismide elutegevusega rikastatud mullad parandavad ühtlasi aia pinnast, muutes selle mitmesuguste taimede jaoks sobivamaks kasvusubstraadiks. Taimepõhiste väetistega väetatud mahemuldade hulgast leiavad ka veganid omale sobiva alternatiivi.

Kas teadsid, et potis kasvanud taimede mulla võid sügisel maaparanduseks aeda levitada?

Kekkilä tootevalikus on järgmised mahemullad.

 • Mahemuld Külviks ja Istikutele on kõikide taimede külviks ja istutamiseks sobilik mahemuld. See on väetatud taimepõhiste orgaaniliste väetistega ning on täiendatud loodusliku huumusühendiga, mis soodustab juurdumist. Taimepõhiselt väetatud.
 • Mahe Ürdimuld on erimuld, mis sobib omaduste poolest just nimelt ürtidele – see sisaldab liiva ja on õhurikas, kuid peab hästi niiskust. Ürdimuld sobib kasutamiseks nii siseruumides, rõdul kui ka ürdiaias. Taimepõhiselt väetatud.
 • Mahe Tomatiturvas on spetsiaalne kasvusubstraat tomatile. Sisaldab jõudsa kasvu ja magusate viljade tagamiseks taimset looduslikku väetist ja lupja. Taimepõhiselt väetatud.
 • Mahe Kasvumuld on rõdu- ja potitaimede erimuld, mis sobib  kõikide taimede kasvatamiseks. Lisaks on lisatud juurdumist kiirendavat huumusühendit Kekkilä Juurejõud™ ning biosütt. Taimepõhiselt väetatud.
 • Mahe Kasvatuskott on istutusvalmis, käepärase suurusega kasvusubstraat rõdule, aeda või kasvuhoonesse. See sobib hästi köögiviljadele ja maitsetaimedele.
 • Mahe Aiamuld sobib muru rajamiseks, põõsaste ja puude istutamiseks ning söögitaimede kasvatamiseks. Sisaldab lisaks loomseid orgaanilisi väetisi.

Ärge unustage maheväetisi!

Taimi tasub istutamise ajal hea kasvuspurdi nimel väetada. Nii saavad need kasvamiseks, õitsemiseks ja ohtra saagi andmiseks lisajõudu. Kekkilä tootevalikus on olemas ka mahedad väetise tooted. Maheväetised valmistatakse taimsetest toorainetest, tänu millele saavutatakse spetsiaalne toitainesisaldus.

Kekkilä tootevalikus on järgmised maheväetised.

 • Mahe Aiaväetis on täiesti taimne maheväetis, mis sobib kogu aiale. Seda võib kasutada nii köögiviljaaias kui ka murul ja dekoratiivtaimedel.
 • Mahe Aiamaaväetis on täielikult taimepõhinev orgaaniline taaskasutatud väetis, mis sisaldab kõiki vajalikke toitaineid ja mikroelemente, mis muudavad köögi- ja juurviljad jõuliselt kasvavaks ja toodavad hea saagi.
 • Mahe Marjaväetis sisaldab kõiki vajalikke toitaineid ja mikroelemente, mis muudavad marja- ja viljapuude õiterikkaks ja toodavad hea ja aromaatse saagi. Sisaldab lisaks ka loomse päritoluga orgaanilisi toitaineid.
 • Kanasõnnik  on traditsiooniline üldväetis nii kõigile aiataimedele kui ka peenramaale. Kekkilä Kanasõnnik on Soome pärisolu kanade GMO-vaba kompostitud ja kuivatatud granuleeritud väetis, mida on lihtne laotada. Loomset päritolu maheväetis.
 • Maheväetis Tomatitele on vedel maheväetis tomatitele ja teistele köögiviljadele. Taimepõhine.
 • Mahe Vedelväetis on rohetaimede, suvelillede ja köögiviljade väetamiseks ette nähtud vedel üldväetis. Kvaliteetne väetis on täiesti taimne ning sobib ka ürtidele, võrsetele ja istikutele.
 • Aialubi on puhas loodustoode, mis on ette nähtud kasvusubstraadi põhi- ja hoolduslupjamiseks. Selle abil väheneb maa happelisus ja paraneb mitmesuguste toitainete kättesaadavus taimede jaoks.

 

Otsi