Jäta sisu vahele

Mahemuld tagab mullastiku hea seisundi

Kas tead, mis vahe on mahe- ja tavalisel mullal? Mahemuldades on märkimisväärselt rohkem mikroorganisme, kelle olemasolu on mullastiku hea seisundi eeldus.

Mikroorganismid on lagundavad mikroobid, mida leidub kõikjal looduses. Pihutäies elusmullas on rohkem mikroorganisme kui maakeral inimesi. Kompostimisel lagundavad need jäätmeid järjest väiksemateks osakesteks, luues nii eelduse hea mulla tekkeks. Hea muld on elusorganism, milles toimuvad pidevalt füüsikalised, keemilised ja bioloogilised muutused. Selline muld aitab taimel paremini näiteks kuivi perioode üle elada ja toimib eri tegurite põhjustatud keemiliste reaktsioonide puhvrina, vähendades taimele tekkivat stressi.

Mahemullad on töötatud välja selliselt, et taimedel oleks neis võimalikult hea olla.

Esimese hooga võiks arvata, et kõik mullad on mahedad, kuid nii see siiski pole. Traditsioonilised mittemahedad mullad väetatakse tööstuslikult toodetud mineraalainetega. Olgugi et tegemist on hea kasvusubstraadiga, on kompostväetisega väetatud mahemullas mikroorganismide elutegevus märgatavalt vilkam.

Nagu kõik Kekkilä mullad, nii ka mahemullad valmistatakse täpsete retseptide alusel, nii et need sobivad eri kasutusotstarbeks. Neis on segatud teatud kogus orgaanilist ainet ja liiva, vastavalt vajadusele ka savi. Muld sõelutakse puhtaks ning sellele lisatakse väetised ja vajalik kogus lupja. Mahemullad on töötatud välja selliselt, et taimedel oleks neis võimalikult hea olla. Sellised mikroorganismide elutegevusega rikastatud mullad parandavad ühtlasi aia pinnast, muutes selle mitmesuguste taimede jaoks sobivamaks kasvusubstraadiks. Taimepõhiste väetistega väetatud mahemuldade hulgast leiavad ka veganid omale sobiva alternatiivi.

Kas teadsid, et potis kasvanud taimede mulla võid sügisel maaparanduseks aeda levitada?

Kekkilä tootevalikus on järgmised mahemullad.

 • Mahe Ürdimuld on erimuld, mis sobib omaduste poolest just nimelt ürtidele – see sisaldab liiva ja on õhurikas, kuid peab hästi niiskust. Ürdimuld sobib kasutamiseks nii siseruumides, rõdul kui ka ürdiaias. Taimepõhiselt väetatud. Sobib veganitele – 100% taimne.
 • Mahe Tomatiturvas on spetsiaalne kasvusubstraat tomatile. Sisaldab jõudsa kasvu ja magusate viljade tagamiseks taimset looduslikku väetist ja lupja. Taimepõhiselt väetatud. Sobib veganitele – 100% taimne.
 • Mahe Kasvumuld on rõdu- ja potitaimede erimuld, mis sobib  kõikide taimede kasvatamiseks. Lisaks on lisatud juurdumist kiirendavat huumusühendit Kekkilä Juurejõud™ ning biosütt. Taimepõhiselt väetatud. Sobib veganitele – 100% taimne.
 • Looduslik Kasvatuskott on istutusvalmis, käepärase suurusega kasvusubstraat rõdule, aeda või kasvuhoonesse. See sobib hästi köögiviljadele ja maitsetaimedele. Sobib veganitele – 100% taimne.
 • Mahe Aiamuld sobib muru rajamiseks, põõsaste ja puude istutamiseks ning söögitaimede kasvatamiseks. Sobib veganitele – 100% taimne.
 • Looduslik turvas on puhas, töötlemata ja tasakaalustatud hele samblaturvas. Kasutage Kekkilä Looduslikku Turvast juurviljade ületalve säilitamiseks, mulla happesuse ja toitainesisalduse reguleerimiseks ja maheaianduseks.

Ärge unustage maheväetiseid!

Taimi tasub istutamise ajal hea kasvuspurdi nimel väetada. Nii saavad need kasvamiseks, õitsemiseks ja rikkaliku saagi kasvatamiseks lisajõudu. Kekkilä tootevalikus on olemas ka mahedad väetised. Maheväetised valmistatakse taimsetest toorainetest, mis annavad neile suurepärase toitainete koostise.

Kekkilä tootevalikus on järgmised maheväetised.

 • Mahe Aiamaaväetis on täielikult taimepõhinev orgaaniline taaskasutatud väetis, mis sisaldab kõiki vajalikke toitaineid ja mikroelemente, mis muudavad köögi- ja juurviljad jõuliselt kasvavaks ja toodavad hea saagi. Sobib veganitele – 100% taimne.
 • Mahe Marjaväetis sisaldab kõiki vajalikke toitaineid ja mikroelemente, mis muudavad marja- ja viljapuude õiterikkaks ja toodavad hea ja aromaatse saagi. Sisaldab lisaks ka loomse päritoluga orgaanilisi toitaineid.
 • Mahe Kartuliväetis on looduslik, puhtast taaskasutatud toorainest spetsiaalne väetis maitsvatele kartulitele. Kartuliväetis parandab kartuli maitset ja kvaliteeti ning suurendab saagikust.
 • Kanasõnnik  on traditsiooniline üldväetis nii kõigile aiataimedele kui ka peenramaale. Kekkilä Kanasõnnik on Soome päritolu kanade GMO-vaba kompostitud ja kuivatatud granuleeritud väetis, mida on lihtne laotada. Loomset päritolu maheväetis.
 • Aialubi on puhas loodustoode, mis on ette nähtud kasvusubstraadi põhi- ja hoolduslupjamiseks. Selle abil väheneb maa happelisus ja paraneb mitmesuguste toitainete kättesaadavus taimede jaoks.
 • Granuleeritud Aialubi on looduslik magneesiumirikas lubjakivi. Seda on lihtne ühtlaselt laotada, lahustub kiiresti ja on pika mõjuajaga.
 • Looduslik Meriadru lõhnatu ja täiesti taimne toitaine, mida tuleb kastmisveele lisada kõigi taimede väetise lisandina. See suurendab taimede toitainete ja vee omastamisvõimet. Lisaks parandab see vastupidavust ja suurendab taimede elujõudu eriti pimedatel aastaaegadel.
 • Looduslik Orhideeväetis kastmisvette segatav spetsiaalne väetis orhideedele. Täielikult taimne toitainete koostis tagab nii kasvu kui ka rikkaliku õitsemise. Väga lihtne doseerida.
 • Looduslik Väetisepulk on pikatoimeline universaalne väetis kõigile taimedele. Tasakaalustatud toitainete koostis ja looduslikud mikroelemendid tagavad nii kasvu kui ka rikkaliku õitsemise ja saagi. Mugavaid väetisepulki on lihtne kasutada. Väetisepulk vabastab toitained ühtlaselt kuni kolme kuu vältel.

Otsi