Millist mulda valida?

Kõik mullad ei ole ühesugused. Suhtume mulda kirglikult ja arendame pidevalt kõrge kvaliteedilisi tooteid erinevatele kasvurühmadele ja kasutusviisidele.

Tutvu tootearendusega

Arvuta palju mulda vajad

Mugava loenduri abil arvutad vajamineva mulla koguse lihtsalt kokku. Sisestage vajalikud andmed vormi ning saad tulemuse kerge vaevaga. Sügavus määratakse automaatselt.

Vajad 0L (0 kotti*)

TÄHELEPANU! *Mullakott segatakse kasvualalt väljakaevatud aluspinnaga. Loendur näitab kogu mulla vajaduse kasvualal.
Erimuldade juhend

Leia enda jaoks sobiv Erimuld ja kasuta otsingut palju mulda vajad.

 • Erimuld Püsikutele ja Roosidele

  Toitev ja niiskuskindel muld tagab hea kasvu mitmeaastasetele õistaimedele, nagu pojengid ja elulõng. Sisaldab tumedat turvast, peenikest savi ja küpset komposti. Lisatud juurdumist soodustavat huumusühendit.

 • Erimuld Suvelilledele

  Suvelilled juurduvad ja kasvavad täies hiilguses kiiresti õhulises mullas. Sisaldab heledat turvast, nii peenikest kui jämedat liiva ning pikatoimelist aeglaselt lagunevat väetist. Niiskuskristallid pikendavad suvelillede kastmise intervalli. Lisatud huumusühendit.

 • Erimuld Okaspuudele ja Rododele

  Sobivalt väetatud ja lubjatud tume muld on just õige happelist kasvupinnast vajavatele taimedele. Sobib rododendronile, asaleale, hortensiale, põõsasmustikale ja kõikidele okaspuudele. Lisatud huumusühendit.

 • Erimuld Aia Kattemuld

  Toitaineterikas kattemuld kevadise aia korrastamiseks, levitades kevadel taimede juurestiku katteks. Äratab taimed pärast talve õitsema ja hõlbustab aia korrashoidu, takistades seemnest levivate umbrohtude idanemist. Kattemuld säilitab maa kevadiseniiskuse. Lisatud huumusühendit.

 • Erimuld Puudele ja Põõsastele

  Puude ja põõsaste istutamiseks väljatöötatud kvaliteetne erimuld. Ideaalne struktuur toetab kasvu: õhulises mullas hargneb puude juurestik laiemalt, ankurdades need tugevalt paigale. Lisatud huumusühendit.

 • Hortensiamuld

  Kvaliteetne erimuld, spetsiaalselt lillepottides kasvavatele hortensiatele. See on väetatud ja lubjatud viisil, mis säilitab sinise hortensia sügava tooni. Lisatud huumusühendit Kekkilä Juurejõud™.

Hea mulla omadused

Taimejuured kasvavad mullas, mis on neile kogu maailm. Muld peab pakkuma juurtele kõike eluks vajalikku. Juurte abil kinnitub taim tugevalt kasvusubstraadi sisse, sest varre kasvatamiseks päikesevalguse poole peab taim kindlalt oma kohal seisma. Mullast võtab taim juurtega eluks vajalikku vett ja toitaineid. Heas mullas kasvavad juured kiiresti tugevaks. See omakorda on eelduseks, et taime maapealsed osad kasvavad võimalikult hästi. Kasv algab juurtest ja hea juurestik toetab taime selle kasvuetapil.

Tutvu hea mulla omadustega

Millest koosneb hea muld?

Heal mullal on palju omadusi, mis saavutatakse õigete kvaliteetsete toorainete kasutamisel õiges vahekorras. Kui muuta mulla tooraineid või nende segamisvahekordi, siis saab muuta mulla omadusi ja seeläbi kasutusotstarvet.

Tutvu mulla koostisosadega

Miks mulla pind hallitama läheb?

Mulla pinnale tekkinud kollakas taimestik on tõenäoliselt hallitus, mis kujutab endast mulla toorainetes levinud kiirikseente nähtavat kasvuetappi. Kiirikseened, nagu ka muud mullamikroobid, on taimede juurestiku seisukohalt eluks vajalikud, kuid on ka arusaadav, et inetu taimestik mulla pinnal ei ole soovitav.

Tutvu millised on korduma kippuvad küsimused