Ise kasvatatud toit

Ise kasvatatud toit maitseb parimalt.
Oma õues, rõdul või terrassil saab kasvatada erinevaid hõrgutisi, oma kasvatatud kohalik toit.

 • Köögiviljaaias

  Heas seisukorras maa kasvuvõime üllatab aednikku. Peenramaal loovad pead pastinaak ja suvikõrvits. Uba tõuseb taeva poole ja ilus kapsas kasvatab pead. Parimad delikatess kartulid on ise kasvatatud ja vahetult enne keema panemist põllult võetud.

  Ürdiaia võib luua pottidesse või köögi lähedale kasvatuskasti, et iga päev värskelt toidule lisada. Loe juhiseid ja õnnestu koduaias.

 • Kasvata aknalaual

  Talve pimedal ajal on hea mõelda ning planeerida järgmise suve aiasaaki. See on suurepärane aeg unistada tulevase suve saagist. Näiteks tomatitaimi on lihtne ise ettekasvatada ja aianduspoodidest leiab palju erinevaid seemnesorte.

  Idude kasvatamisega on suurepärane võimalus varustada end värkse rohelisega aastaringselt ning kaubanduses müügil olevad potiürdid tuleks istutada uude mulda. Loe parimaid nõuandeid aknalaual kasvatamiseks.

 • Klaasiga kaitstud saak

  Tomat tunneb end kõige paremini kasvuhoones, kuid samaväärselt võib neid kasvatada ka rõdul. Klaasiga kaitstud ja soojust armastavad tomatid ja kurgid annavad hea saagi, valmides enne sügise külmasid. Niikaua kui kasvualus sobib, päikese valgust piisavalt, kastmine ja väetamine paigas, on lõpptulemuseks meeldivalt magusad küpsed tomatid. Tutvu juhistega.

 • Oma marjad ja puuviljad

  Maasikad, mustikad, õunad, pirnid ja miks mitte kirsid. Oma aias võib kergesti kasvada palju maitsvaid marju ja viljapuid.

  Viljapuu on ka suurepärane kingitus, mis aastate jooksul saajat palju rõõmustab. Hea kasvu aluseks on vaja korralikku auku ja õiget mulda. Tutvu viljapuude istutamise ja ka põõsasmustika väetamise saladustega.

 • Taaskasutus kompostimise teel

  Kompostimine on orgaaniliste jäätmete bioloogiline käitlemine, mille tulemusel tekib väärtuslik ja toitainete rikas mullaprodukt. Kompost on mulla väetaja, mis sobib mulla parandajaks aiamaale, puudele, põõsastele kui ka toataimedele.
  Kompostimine on kasulik sinu aiamaale.

  Hästi toimiv komposter on puhas ja lõhnatu ja sealsed tingimused soodsad jäätmeid lagundavatele mikroorganismidele. Loe juhiseid.